הגיע הזמן שנדבר על זה: מצטרפים לאתגר הבלון הכחול ותורמים לילדים חולי סוכרת סוג 1

לרגל יום המודעות הבינלאומי לסוכרת וציון 100 שנים לגילוי האינסולין, משיקה חברת מדטרוניק את "אתגר הבלון הכחול", שמטרתו להעלות את המודעות לקושי בניהול הטיפול היומיומי במחלת הסוכרת * גם אתם יכולים לקחת בזה חלק משמעותי! כל סרטון שתעלו ותשתפו מדטרוניק תתרום לעמותה שמסייעת לילדים סוכרתיים במדינות מתפתחות * איך בדיוק? הכל בכתבה שלפניכם * ו...אל תשכחו לתייג: Bluebaloonchallenge# @medtronicdiabeteseu
הגיע הזמן שנדבר על זה: מצטרפים לאתגר הבלון הכחול ותורמים לילדים חולי סוכרת סוג 1

לפני 100 שנים, פריצת דרך מדעית ויוצאת דופן של ד"ר פרדריק בנטינג, רופא קנדי צעיר אלמוני ועני, הובילה לגילוי האינסולין. בנטינג איתר הורמון המופק בלבלב, שהיעדרו מוביל להתפרצות סוכרת מסוג 1 (המכונה גם "סוכרת נעורים") וקידם טיפול שמבוסס עליו. לכן, ביום הולדתו של בנטינג, שחל ב-14 בנובמבר, נקבע יום הסוכרת הבינלאומי, בו מציין העולם את אחת ההמצאות, ששינו את פני ההיסטוריה ומצילה עד היום את חייהם של מיליוני אנשים ברחבי העולם.

במהלך השנים התפתחו שיטות בטוחות ויעילות למתן אינסולין ופותחו טכנולוגיות מתקדמות, המאפשרות לשמור על ערכי סוכר מאוזנים במשך רוב היום. אולם, האתגר האמיתי הוא ניהול הטיפול במחלה כדי לשמור על הבריאות, איכות החיים ולהימנע מסיבוכים.

כדי לשמור על איזון רמות הסוכר בדם עדיין נדרשים מאמצים רבים בניהול הטיפול במחלה. אנשים עם סוכרת מסוג 1 חייבים לנטר כל הזמן את רמות הסוכר בגופם בכל שעות היממה – דבר שכרוך בדקירות, חישובים מדוקדקים של כמות הפחמימות באוכל ובהזרקות אינסולין על פי הצורך, תזונה מוקפדת וקבלת החלטות טיפוליות לאורך כל שעות היממה. כל פעולה או פעילות שאינה מחושבת נכון עשויה להוביל לשינויים משמעותיים ברמות הסוכר – לעליות (היפרגליקמיה) או ירידות (היפוגליקמיה), מצב שאם לא יטופל באופן מידי עלול להיות מסכן חיים. לכן, הגיע הזמן שנדבר על זה.

הצטרפו לאתגר הבלון הכחול!

מחקרים מראים שמעבר להשפעות הבריאותיות, הנטל הרב של טיפול במחלה עלול לגרום לסטרס עבור החולה. בסרטון מרגש שיצרה חברת מדטרוניק יש המחשה ויזואלית של  האתגר היומיומי שחווים אנשים עם סוכרת. דמיינו לרגע שבכל פעילות שגרתית במהלך היום- הצגת מצגת בעבודה, שחייה, נסיעה באוטובוס, אתם צריכים לשמור על בלון באוויר, באיזון תמידי מבלי שהוא ייפול. לא פשוט בכלל!

חברת מדטרוניק, כבר למעלה מ- 30 שנה מפתחת טכנולוגיות מתקדמות לניהול הסוכרת כגון משאבות אינסולין ומערכות לניטור סוכר רציף. בנוסף החברה מעניקה הדרכה אישית, לווי ושירות לחולי הסוכרת שמשתמשים בטכנולוגיות של החברה בכל שעות היממה.

מדטרוניק רואה חשיבות גדולה בהעלאת המודעות להתמודדות עם מחלת הסוכרת והבנת הקושי באיזון התמידי ביחד עם ניהול חיי שגרה יומיומית, ולכן יצרה את הסרטון והאתגר הויראלי "הבלון הכחול", שיחל ב- 14.11.21 בכל העולם ויימשך עד סוף חודש נובמבר. במסגרת האתגר מזמינה מדטרוניק את הגולשים לצלם סרטון קצר של ביצוע פעולה יומיומית תוך שמירה על בלון באוויר. על כל סרטון שיועלה לאינסטגרם או לפייסבוק מדטרוניק תתרום *5€ לעמותת LIFE FOR A CHILD, המסייעת לילדים עם סוכרת במדינות מתפתחות לקבל את הטיפול הדרוש להם.

אז איך עושים את זה?

1. מצלמים סרטון, מעלים אותו לפייסבוק או לאינסטגרם וכותבים את הטקסט "לחיות עם סוכרת מסוג 1 זה כמו לשמור על בלון באוויר 24/7 והגיע הזמן שנדבר על זה!" 

2. מוסיפים את התיוג של האתגר Blueballoonchallenge#  ואל תשכחו לתייג אותנו medtronicdiabeteseu@  כדי שנוכל לתרום על כל תיוג.

**למי שמשתף באינסטגרם מומלץ לנסות את הפילטר של מדטרוניק באינסטגרם ובלון כחול יופיע בהפתעה בסטורי שלכם!**

ביחד אנחנו יכולים לעשות שינוי!

לאתר מדטרוניק ולפרטים נוספים על האתגר לחצו כאן

*מדטרוניק תתרום עד 100,000€ במסגרת האתגר.