חזר לך צ'ק? חרגת ממסגרת האשראי? עלולות להיות לכך השלכות גורליות

חוסר זהירות פיננסית יכול לסבך לכם את החיים וכיום, כשכל אחד מאיתנו נמדד על פי דירוג האשראי שלו, כבר אין דרך להימלט מזה • מה עושים? האפליקציה החינמית של קפטן קרדיט כאן כדי לעזור לנו להיכנס למסגרת • אז כדאי שתתעוררו
חזר לך צ'ק? חרגת ממסגרת האשראי? עלולות להיות לכך השלכות גורליות

היי חברים, כאן אלון גל – ואני כאן כדי לגרום לכם להתעורר לפני שיהיה מאוחר.

המציאות משתנה לנו מול העיניים וכולנו צריכים להבין שלכל מהלך פיננסי שאנחנו עושים יש משמעויות עצומות עם השלכות לעתיד. כן, גם הדברים הקטנים: כל צ'ק שכתבנו, כל חריגה ממסגרת האשראי או אוברדראפט שהשתולל בלי ששמנו לב – הכול רשום, הכול מתועד והכול ייבחן ביום שבו נזדקק לזה.

זה הזמן לקחת אחריות

חוק נתוני האשראי שעבר ב-2016 שינה את כללי המשחק. זה כבר לא אנחנו ומנהל הסניף, שאפשר לבוא ולספר לו סיפורים. כיום לכל אחד מאתנו יש דירוג אשראי – שבוחן את ההתנהלות שלו בכלים אובייקטיביים של בנק ישראל. הייתם טובים? התנהלתם בחוכמה? לא בזבזתם את הכסף שאין לכם ודאגתם להחזיר הלוואות בזמן? הסתדרתם. בפעם הבאה שתרצו לקחת הלוואה, הבנקים יחזרו אחריכם ויציעו לכם תנאים משופרים, כי הם יידעו שאתכם כדאי לעשות עסקים.

מצד שני, אם עשיתם שטויות, פיזרתם צ'קים בלי לדאוג לכיסוי או לקחתם הלוואות ולא עמדתם בהחזרים – אתם בבעיה. והבעיה הזו, אתם חייבים להבין, הולכת ללוות אתכם שנים קדימה ולהשפיע בצורה דרמטית על החיים שלכם.

ויודעים מה? אתם בבעיה גם אם סתם הייתם חסרי זהירות. שכחתם לשלם דוח חניה והעירייה עיקלה לכם את החשבון? הדירוג שלכם בירידה. נתתם צ'ק עם תאריך שגוי והבנק החזיר לכם אותו? הנקודות שלכם ממשיכות לצנוח.

אנשים, תבינו, יש חוק ואתם חייבים להתחיל לקחת אחריות על החיים שלכם. מעכשיו הכול נרשם ומי שימשיך לעשות שטויות ישלם על ההחלטות האלה בריבית דריבית.

במציאות החדשה – אל תהיו רשלנים פיננסיים

ואני ממש לא מדבר רק על הריבית הגבוהה שתשלמו לבנקים אם תמשיכו לחיות במינוס ולגרור הלוואות גרועות – ותאמינו לי, הריביות הללו מצטברות לסכומים שיכולים לאפשר לכם חיים הרבה יותר טובים. אני מדבר על משהו הרבה יותר קריטי – אני מדבר על העתיד של הילדים שלכם, על הגורל של המשפחה שלכם. אם דירוג האשראי שלכם לא יעמוד בדרישות, יהיו לזה השלכות גורליות על החיים שלכם.

תחשבו על זה: יום יבוא ותרצו לעבור לבית קצת יותר מושקע, נכון? אז זהו, שאם תמשיכו להתנהל ברשלנות פיננסית אתם יכולים לשכוח מזה. המשכנתאות שיציעו לכם לא יאפשרו לכם לנשום. הבנקים לא אוהבים לרדוף אחרי הכסף שלהם ואם יסמנו אתכם בתור לווים גרועים לא תצליחו לצאת איתם ראש.

ואולי אתם חולמים על רכב חדש, אפילו משהו בליסינג? אם לא תתאפסו על עצמכם, כדאי אולי להתחיל ולבדוק זמנים של אוטובוסים כי אתם תיתקעו עם האוטו הישן שלכם הרבה שנים קדימה. תתחילו לקלוט: דירוג האשראי שלכם ילווה אתכם בכל מהלך כלכלי שתעשו. אף חברת ליסינג לא תיתן לכם קרדיט אם הדירוג שלכם לא יצדיק את זה.

"הכסף בורח ממי שלא יודע להתנהג אליו יפה"

זאת המציאות החדשה: ברגע שיסמנו אתכם בתור צרה פיננסית, אף אחד לא ירצה להתקרב אליכם. זה לא רק יקשה עליכם את החיים, זה גם יעלה לכם הרבה יותר כסף. אתם מכירים את זה שאומרים שכסף הולך לכסף? אז זה עובד גם לכיוון השני – הכסף בורח ממי שלא יודע להתנהג אליו יפה, ועכשיו יש גם דירוג שנותן לכם ציונים בדיוק בנושא הזה. ומה שהכי גרוע – ברגע שתרצו הלוואה, הציון הזה יהיה נגיש לאנשים שהחיים שלכם תלויים בהם. אין מה לעשות, יש חוק.

אז מה עושים? מתעוררים. ומהר.

מתחילים לקחת אחריות על הכסף שלנו. עוברים למוד מחשבה לפני כל פעולה שעושים ובעיקר – נעזרים בכל מה שאפשר כדי לבנות את העתיד הכלכלי שלנו בצורה בריאה, הגיונית ומחושבת יותר. כי כיום, באמת שלא צריך לשבור את הראש כדי לקבל ייעוץ פיננסי איכותי, משמעותי, נגיש וקל להבנה. קחו לדוגמה את אפליקציית קפטן קרדיט, שפיתחה חברת דן אנד ברדסטריט ברישיון מיוחד מבנק ישראל. באפליקציה תוכלו להיחשף לדירוג האשראי שלכם בזמן אמת ולקבל ים של הסברים, טיפים, רעיונות וגם אזהרות שיאפשרו לכם לעבור ממצב של רשלנות פיננסית למצב של התנהלות כלכלית אחראית.

רוצים לרכוש דירה להשקעה? עצרו דקה. תנו לקפטן לעזור לכם להבין מה הצרכים ומהן היכולות שלכם. בואו נחשב ביחד כמה נכון להשקיע, כמה תוכלו להחזיר מדי חודש מבלי להיגרר לצרות. אולי תגלו שאתם יכולים להיכנס לעסקה מניבה יותר ואם זה המצב, גם הקפטן וגם אני מפרגנים לכם חופשי.

ואולי תבדקו ותבינו שכדאי לכם לחכות עוד כמה חודשים, לחסוך קצת בינתיים, או לסגור קודם את ההלוואה הישנה מפעם ורק אז להעמיס הוצאה חדשה – ובינתיים להמשיך לשפר את דירוג האשראי שלכם.

אז קדימה, שלפו את הטלפון – דירוג האשראי שלכם יודה לכם.

הצטרפו עכשיו:
תוכן שיווקי, אלון גל