מחפשים איפה להשקיע? זו התשובה שלכם

אנשים מחפשים אלטרנטיבות להשקעה ומוצאים כי דווקא החיבור בין הטכנולוגי, הפיננסי והחברתי - הוא הרווחי ביותר.
מחפשים איפה להשקיע? זו התשובה שלכם

עד לאחרונה, כסף פנוי הושקע בחסכונות, פקדונות, קרנות נאמנות, מניות, נדל״ן וכו׳. אך בעידן בו אנו חיים, היה זה רק עניין של זמן עד שהמשברים הפיננסיים, הריבית האפסית ויוקר המחיה יפגשו את הטכנולוגיה שתשנה את חוקי המשחק. 

 ואכן, העשור האחרון היה תור הזהב של המפגש בין עולם הפיננסים להייטק, אשר תרם לפיתוחן של אפשרויות השקעה חלופיות נוחות ומניבות.  אבל העולם הפיננסי הוא דינאמי, ודרישות המשקיעים המבינים את כוחם ממשיכות לעלות. החדשות הטובות הן: יש מי שפיתח את הכלים לקחת את המהפכה הכלכלית-חברתית לשלב הבא.

איפה שיש סיכוי, יש סיכון

הרעיון העומד בבסיס הטכנולוגיה העכשווית הוא פשוט: האפשרות של אנשים (או חברות) לקבל הלוואות ישירות מאנשים (או חברות) אחרים, ללא תיווך גופי הבנקאות המסורתיים. בזמן שמערכת ממוחשבת ומבוקרת מפצלת את ההשקעה לרמת סיכון מינימלית, המשקיע נהנה מתשואה נאה, ללא עמלות מיותרות או אותיות קטנות, ומרבית הרווחים מועברים לכיס שלו. כלכלה שיתופית במיטבה.

עם זאת, המכניזם המסורתי המספק הלוואות חברתיות ואשראי אינו חף מהסיכון שהלווה לא ישיב את הסכום הנדרש. שמירה על כספי המשקיעים מותנית בטכנולוגיה חכמה המאפשרת תהליך חיתום מתקדם; כזה המבטיח לווים איכותיים, חדלות פרעון נמוכה וחשיפה מינימלית. ב-Tarya , פלטפורמת ההשקעה האלטרנטיבית הגדולה בישראל, מבינים זאת היטב ומבקשים לייצר מהפכה פיננסית-חברתית שמתחילה בפתרון טכנולוגי מתקדם, אשר פותח במטרה להפחית את הסיכון למינימום האפשרי.

Tarya - התשתית למהפכה בעולם ההשקעות

היכרות קצרה: Tarya פיתחה טכנולוגיית ליבה חדשה אשר זעזעה את אמות הסיפים של כלל הסקטורים בשוק, לרבות הלוואות חברתיות, משכנתאות פרטיות ועסקיות, נדל״ן, ענף הרכב, ביטוח, רפואה, חינוך, Fintech ועוד. נכון להיום, החברה מחזיקה בתיק השקעות כולל בשווי של למעלה ממיליארד שקלים ונחשבת לשחקנית מובילה בעולם ההשקעות האלטרנטיביות. באמצעות מסלולי השקעה מגוונים, מאפשרת הפלטפורמה הדיגיטלית החכמה של Tarya לכל אדם להשקיע כל סכום שיבחר, כאשר החל מ-5,000 ש"ח או הוראת קבע חודשית של 500 ש"ח מתבצע פיצול ההשקעה לרמת סיכון מינימלית בצורה המיטבית. הפלטפורמה מאפשרת לנהל השקעה סולידית עם בטוחות ותשואות מצוינות (ממוצע של 4.5%-6% ב-5 השנים האחרונות) – ללא תלות בגודל תיק ההשקעות.  

Tarya פיתחה בעצמה פלטפורמת השקעה אלטרנטיבית מתקדמת המבוססת על שלושה עמודי ליבה: טכנולוגיה חדשנית במיוחד, מודל עסקי ייחודי המבוסס על קהילות, וגישה רגולטורית פרואקטיבית. בכך, Tarya משנה את האופן בו מתנהל העולם הפיננסי המסורתי, מנהלת סיכונים באופן שאף חברה לפניה עוד לא הצליחה לעשות ומצליחה להעניק למשקיעים את הביטחון, התשואה והגמישות שהם מחפשים. בואו נבין איך זה עובד.

יתרונות טכנולוגיים פורצי דרך ברמה בינלאומית

מייסדי החברה הם יוצאי 8200 מומחי מחשוב, הונאות רשת, ביג דאטה ו-Machine Learning, אשר פיתחו פלטפורמה דיגיטלית אשר המשלבת לראשונה בעולם טכנולוגיות מתחומי הביון והמודיעין בתחום הפיננסי, ובוחנת את האחריות הכלכלית של הלווה לפי מאפייניו ולא לפי ייחוסו. יכולות החיתום של Tarya הן מהמתקדמות בעולם ונמכרות לבנקים, חברות ביטוח וגופי אשראי מובילים, מתוך חזון החברה להיות התשתית למהפכה ולא עוד שחקנית בה.

החיתום מתרחש אוטומטית מאחורי הקלעים ומתבסס על איסוף וניתוח נתונים מעשרות ולעתים מאות מקורות. בתהליך עיבוד חכם נוצר פרופיל אישיותי עמוק של מבקש ההלוואה ופוטנציאל ההחזר שלו, בעוד המידע שנאסף נשאב למאגרים סטטיסטיים שגם במקרה פריצה אינם יכולים ללמד דבר על האדם. תהליך זה מאפשר ל-Tarya לספק פתרונות ללווים בדירוגי אשראי שונים, לתקן חסמים שנותרו ללא מענה ראוי בעולם הבנקאות המסורתי ולהיות הגורם היחיד שנותן הלוואות בתנאים דומים למנכ"ל של חברה ולמאבטח באותה החברה, תוך הפחתת הסיכון בצורה דרמטית.

בנוסף, הפלטפורמה החכמה מפעילה אוטומטית ובחינם קרן הגנה SAFE 200 עבור כלל לקוחותיה. קרן זו מצמצמת את אחוז החשיפה למקסימום של 0.5% ללווה בודד ואם החשיפה בתיק עוברת זאת – Tarya תכסה על ההפסד.

הכח של הקהילה

Tarya מפעילה מודל עסקי ייחודי מבוסס קהילות, בעזרתן החברה מפיצה השקעות וגם שומרת על ביטחון המשקיעים באמצעות תהליכי בקרה ושיתופי פעולה מניבים. קהילה יכולה להיות עסק המציע שירותים או מוצרים פיננסיים ללקוחות או ארגונים, לדוגמא: סוחרי רכב עובדים בשיתוף פעולה עם Tarya כדי לספק ללקוחותיהם פתרונות אשראי מותאמים אישית ולאפשר להם לממן את מכונית חלומותיהם, כבר בנקודת המכירה. המודל העסקי הייחודי של שימוש בקהילות מבטיח לווים איכותיים ולא כל אדם מהרחוב הזקוק להלוואה. ב-Tarya יודעים מי הלווה כיוון והוא שייך לקהילה מסוימת, יודעים לאן הכסף של ההלוואה הולך ויתרה מכך – מנהל הקהילה נושא באחריות ראשונה במקרה שאחד מחברי הקהילה לא עומד בתשלומי ההחזר.

לא רק עסק, אלא גם מנוע לשינוי חברתי

Tarya מבצעת שיתופי פעולה עם עסקים רבים, ומאפשרת להם לספק פתרונות פיננסיים ישירות ללקוחותיהם, בסיכון נמוך מאוד לעסק עצמו. בכך היא מעצימה צמיחה עסקית, מנגישה מנגנון נוח עבור הלקוחות לקבלת אשראי, ומבטיחה לווים איכותיים עבור משקיעיה. בעוד שרוב אפיקי ההשקעה מדברים על כסף, בחברת Tarya מדברים גם על ערך ללקוחות ותרומה חברתית: "ל-Tarya סטנדרט שירות ייחודי המבוסס על הגינות, שקיפות ומקצועיות. החזון שלנו, בסופו של דבר, הוא לעשות שימוש בטכנולוגיה המהפכנית שפיתחנו על מנת לייצר שינוי חברתי עמוק ולהחזיר את הכסף בחזרה לציבור".

  • ל95% מהלוואות קיימת בטוחה שנועדה להבטיח את החזרתה.
  • הכספים מופקדים בחשבון נאמנות המנוהל ע"י חברת הפיננסים אלטשולר שחם, ולאחר מכן ממוקסמים באמצעות מתן הלוואות בתמורה לריבית, אשר רובה (90%) מועבר למשקיעים.
  • כל העלויות בעמלה אחת – אין אותיות קטנות.
  • החברה גובה עמלה רק על הרווח של המשקיעים, כל ההשקעות מתבצעות בשקיפות מלאה עם יכולת נזילות מיידית. ניתן לצאת בכל עת ללא קנסות.
  • Tarya מפוקחת על ידי רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ועומדת בתקן הבינלאומי של מערכות ISMS – תקן ISO 27001 המחמיר לאבטחת מידע