היעד החם הבא בהשקעות הנדל"ן – אוקראינה

אספנו עבורכם את היתרונות המרכזיים להשקעת נדל"ן במדינה.
היעד החם הבא בהשקעות הנדל"ן – אוקראינה

עם שינוי החקיקה בשנים האחרונות ושינוי מדיניות המיסוי בארץ בתחום השקעות הנדל"ן, משקיעים רבים לוטשים עיניהם להשקעות מעבר לים. ארה"ב וברלין היו היעדים הבולטים בעשור האחרון, וכעת אוקראינה מתחילה להסתמן כאחד מהיעדים המועדפים להשקעות על ידי הישראלים, במיוחד מי שהיגר מהמדינה או צאצא למשפחה מאוקראינה.

אספנו עבורכם את היתרונות המרכזיים להשקעת נדל"ן במדינה:

  • פיזור סיכונים – משקיעים במספר מדינות

מי שהשקעה בחו"ל אינה זרה לו, וחלק מהונו מושקע בנדל"ן בברלין או בארה"ב, מכיר את הקלות הרבה של ניהול נכס מעבר לים. חברת ניהול ישראלית, לה שלוחות בישראל ובמדינת היעד, דואגות לכל שלב בניהול הנכס. מרגע הקנייה, דרך סינון הדיירים ועד לשכר הדירה החודשי. בעולם כיום, בו היציבות הפוליטית והכלכלית מתערערת, מומלץ לפזר את הסיכון ולהשקיע במספר מדינות.

  • השקעה במדינה שתומכת בישראל

הקשר של ישראל עם אוקראינה ארוך שנים. עולים רבים הגיעו לישראל ממנה, והקשרים העסקיים והפוליטיים עם אוקראינה בין היציבים שהכירה ישראל. לכן, השקעה במדינה ידידותית מאפשרת לבקר את הנכס בכל עת שנחפוץ, ללא צורך בוויזה מיוחדת (כמו בהשקעה בארה"ב למשל).

  • מחירי השקעות הנדל"ן באוקראינה עדיין נמוכים

העובדה כי המשקיעים ברחבי העולם החלו לגלות את הפוטנציאל העצום של אוקראינה, שזכתה לעצמאות רק בשנת 1991, הופך אותה למוקד משיכה למשקיעים מכל העולם. כיום, עדיין ניתן לרכוש במדינה דירה בעלות של מאה וחמישים אלף שקלים ומעלה (כעשירית מדירה מקבילה בארץ) וסביר להניח שהמחירים יזנקו בעוד כמה שנים.

  • רק מספר שעות טיסה מישראל

למי שלא מכיר את אוקראינה, המדינה ממוקמת במרחק של שלוש ורבע שעות טיסה מישראל. טיסות סדירות היוצאות מישראל מגיעות לקייב, ועלותן (לטיסה הלוך ושוב), אפילו בעונת השיא בארץ, רק מאות דולרים בודדים. כך, בכל פעם שתרצו לבקר במדינה כתיירים, ולבקר בנכס שלכם, תוכלו לעשות זאת בעלויות נמוכות יחסית.

  • תיירות ענפה למדינה – גם בקרב חסידי הרבי נחמן מברסלב

בראש השנה חסידים רבים נוסעים לבקר באוקראינה, בעיר אומן, בו קבור הרבי נחמן מברסלב. ישראלים רבים, מחליטים להשקיע בתיירות המקומית, המזרימה הכנסה נאה. ערים נוספות המושכות אליהן תיירים רבים הן אודסה, עיר הקייט האהובה כל כך וכן קייב – בירתה של המדינה.  יונסק"ו, שהגדירה שניים מהאתרים באוקראינה כאתרי מורשת לאומית, המשיכה ומשכה תיירים רבים, וסיפקה אלפי מקומות עבודה נוספים בתחום. לכן, השקעה באוקראינה בתקופה זו בה התיירות משגשגת מבטיחה שכירות יציבה של רבבות שכירים.

  • אוכלוסייה של מיליוני שוכרים פוטנציאליים

באוקראינה מתגוררים כיום 45 מיליון אנשים (נכון לשנת 2016). העובדה כי מרבית התושבים באוקראינה כיום ירשו דירות בעבר, או מתקשים לרכוש דירה בעצמם במדינה מובילה לביקוש עצום לדירות להשכרה. כבר בשנת 2006 על מיליון מ"ר שנבנה היה ביקוש ל30% יותר דירות להשכרה מהדירות הבנויות בשוק, ולמרות המשך הבניה, עדיין ההיצע נמוך מהביקוש.

  • קל יותר לנהל נכס באוקראינה מאשר בארץ

כמו במרבית הנכסים המנוהלים מעבר לים, הקשר בין בעל הבית לשוכר הוא אפסי. אם משווים ניהול דירה באוקראינה לניהול דירה בארץ, ניתן לראות כי למעשה קל יותר להשתמש בחברה האחראית על תחזוקת הנכס (הנכסים נסתמו? לעולם לא תקבלו טלפון נזעם בסוף השבוע מהדייר שלכם). שכר הדירה מגיע באופן שוטף, אך הטרדה הנוספת הכרוכה בניהול השוטף של הנכס אינה על כתפיכם.

  • תשואה גבוהה מהשכרות נדל"ן

נכון להיום, הנכסים העומדים להשכרה באוקראינה מניבים תשואה מכובדת של 7%-10%. זאת לפני שנוסיף את עליית המחירים ההדרגתית הצפויה עם השנים, כמו גם אפשרויות להשבחת הנכס באמצעות שדרוגו – למכירה עתידית. זאת בעוד התשואה הממוצעת על דירות במרכז הארץ עומדות רק על 3%-5% בהתאם למיקום ומאפייני הנכס.

  • תהליך הרכישה מתבצע בסיוע עו"ד מקצועי

תהליך רכישת הנכסים באוקראינה מתבצע בצורה בטוחה, עם עו"ד מקצועי הדובר עברית ואוקראינית, ומלווה את העסקה. בעידוד הממשלה החקיקה באוקראינה מקלה על משקיעי הנדל"ן, בזכות זאת כיום, גם מי שאינו תושב אוקראינה או בעל אזרחות בה יכול לרכוש ולהחזיק בנכס במדינה.

  • יתרון נוסף בדירה באוקראינה

רכישת דירה בקייב מאפשרת לכם ליהנות משכירות קבועה, כמו גם מנכס בו תוכלו להתגורר במידה ותרצו לעבור לאוקראינה, למספר חודשים או שנים בעתיד.