מסחר דיגיטלי: האפליקציות ששווה למשקיעים להכיר

מסחר דיגיטלי: האפליקציות ששווה למשקיעים להכיר

חלפו הימים בהם קיבלנו החלטות פיננסיות על בסיס מידע מעיתון הערב הצהוב או הכתום. בעידן בו נתונים פיננסיים משתנים בקצב של דקות בודדות, אנו זקוקים למידע זמין ולכלי השקעה מתקדמים הנמצאים בקצות האצבעות.

באמצעות הטלפון הנייד אפשר להשקיע גם כשאנחנו ממתינים לפגישה עסקית או יוצאים למסעדה. שורה של אפליקציות המשרתת את קהילת המשקיעים בארץ ובעולם מסייעת להקל על התהליך. אז אספנו לכם מקבץ מכובד של אפליקציות שידאגו לתיק ההשקעות שלכם

StockTweets: משקיעים באמצעות חכמת ההמונים

הרבה לפני עידן האינטרנט נעשה שימוש בחכמת ההמונים כדי לזהות מגמות פוליטיות או פיננסיות. בתקופה הזו עוד היינו מאתרים דעות שונות באמצעות סקרים. אך כשהרשתות החברתיות והציוצים בטוויטר עלו לאוויר, נהיה קל יותר להיחשף למגמות השונות.

אבל, איך תסננו את תמונות החתולים והציוצים הרנדומליים כדי לזקק מהן את המידע הרלוונטי לשוק ההון ולמטבעות הקריפטוגרפיים? אפליקציית StockTweets מקלה על המשימה ומבססת את ההודעות הקצרות שלה (בשילוב גרפים מתאימים) על טרנדים עדכניים. בנוסף, מאפשרת מעקב אחר יחס השוק למנייה מסוימת בזמן נתון.

התאמה למערכת: אנדרואיד

עלות: חינם

לאומי טרייד: שוק המניות הישראלי

מושקעים בשוק הישראלי? האפליקציה של לאומי טרייד, הפתוחה גם ללקוחות בנקים מתחרים, מציגה בזמן אמת את כל הנתונים החשובים: ניירות ערך למעקב, מדדים מובילים בת"א, גרפים ועוד. היא קיימת בגרסה לאייפון וכן בגרסה נפרדת עבור אנדרואיד.

לקוחות הבנק יזכו לראות גם שני כפתורים בולטים נוספים של קניה ומכירה של המנייה.

התאמה למערכת: אייפון ואנדרואיד

עלות: חינם

גלובס: מידע פיננסי מקיף וחיסרון אחד

לא הופתענו למצוא את האפליקציה הזו ברשימת האפליקציות להשקעה. האפליקציה של אתר גלובס לאייפון ולאנדרואיד כוללת כמות עצומה של מידע. החל במידע על מניות שמצאנו כמעט בכל אפליקציה וכלה במידע עדכני, כתבות, ראיונות, מידע על מניות ארביטראז' ושערי מטבע, וכמו כן אפשרות חיפוש כתבות שנוגעות לחברה מסוימת.

החיסרון היחיד של האפליקציה הוא המודל העסקי שלה, המבוסס על כמות גדולה של פרסומות שפוגעת בחוויית המשתמש. ייתכן שהגולש הממוצע נכנס לקרוא מידע עסקי בדקות ההפסקה הבודדות שיש לו בזמן העבודה והוא נאלץ "לבזבז" זמן יקר בגלל טעינת הפרסומת.

התאמה למערכת: אייפון ואנדרואיד

עלות: חינם

הודעות מתפרצות מהבורסה לניירות ערך

אפליקציה נוספת למשקיעים בישראל, עם צבעים משמימים מעט אך פשוטה מאד לתפעול והבנה, זו האפליקציה של הבורסה לניירות ערך, המגיעה אף היא בגרסה לאנדרואיד ובגרסה שונה מעט לאייפון.

האפליקציה מציעה הודעות מתפרצות של מערכת "מאיה", הכוללות נתוני השקעה בזמן אמת, ניתוח של מגמות השוק ופרטים נוספים על החברות הנסחרות בבורסה – לרבות הודעות לעיתונות ועדכונים שנשלחו על ידי החברות. באפליקציה תמצאו גם נתונים כלליים על מחזורי המסחר במניות, אג"ח ומק"מ מהם תוכלו להסיק מהן מגמות השוק. האפליקציה מאפשרת לבנות תיק אישי שכולל את ניירות הערך בהם אתם מושקעים ולעקוב אחריהם בזמן אמת.

נציין במאמר מוסגר, כי הבורסה לניירות ערך פרסמה שהיא עובדת על אפליקציה נוספת המיועדת למשקיעי שורט ומאפשרת לבצע השאלות בניירות ערך. עדיין לא פורסמו נתונים נוספים על הופעת האפליקציה אך נראה שהשימוש בטכנולוגיית בלוקצ'יין, והעובדה שחברה כמו אינטל שותפה בתהליך הפיתוח, יצרו פתרון חדשני וקל ליישום שיחליף את הבהייה במסכי המחשב וישחרר מעט את משקיעי השורט למסחר מהיר באמצעות הטלפון מכל מקום.

התאמה למערכת: אייפון ואנדרואיד

עלות: חינם

ביזפורטל: מידע והמלצות מאנליסטים

אפליקציה נוספת המעניקה מידע רב על חברות והמלצות של אנליסטים שפורסמו גם באתר האינטרנט של החברה, היא האפליקציה של אתר ביזפורטל לאנדרואיד ולאייפון.

האפליקציה מכסה את החדשות האחרונות שפורסמו על החברות (לא רק ההודעות הרשמיות שפורסמו באמצעות "מאיה" כפי שנראה באפליקציה של הבורסה לניירות ערך).

באפליקציה גם גרסה בסיסית לבניית תיק אישי, שכרגע מתמקדת במניות ישראליות בלבד.

התאמה למערכת: אייפון ואנדרואיד

עלות: חינם

investing: השקעות בבורסות חוץ

לקבלת מידע עדכני על ניירות ערך בארה"ב, האפליקציה המומלצת היא זו שמציע אתר investing.com. לאתר אפליקציה לאנדרואיד ולאייפון הכוללת חדשות בזמן אמת על המניות השונות הנסחרות בוולסטריט.  

אחד מהמאפיינים שהופכים את האפליקציה הזו לנוחה מאד לשימוש היא חוויית המשתמש – מסך כהה עם נתונים צבעוניים קלים לקריאה.. לא תסבלו פה מהרקע הלבן המבריק המאפיין את מרבית האפליקציות הבורסאיות ותוכלו להיכנס אליה גם באמצע סרט בקולנוע או בלילה, מבלי להעיר את בן או בת הזוג.

מלבד ה UI המהוקצע, תמצאו באפליקציה גרפים עדכניים על כל נייר ערך ומגוון ידיעות מרתקות הנמשכות מאתר התוכן. האפליקציה מתאימה גם לסוחרים במניות וגם לסוחרים בשערי מטבע שיכולים לקבל מידע בזמן אמת.

התאמה למערכת: אייפון ואנדרואיד

עלות: חינם

כלכליסט: מידע פיננסי ובניית תיק אישי

גם אתר "כלכליסט" מבית ידיעות מציע חווית גלישה דומה לזו של אפליקציית גלובס, אך כולל מידע פיננסי נגיש ואפשרות לבנות תיק מניות אישי. האפליקציה זמינה למכשירי אנדרואיד ואייפון.

עד לאחרונה, גולשים רבים התלוננו שהאפליקציה אינה יציבה, אך נראה שהגרסה הנוכחית השתפרה פלאים ומציעה חוויית גלישה רציפה יותר, אם כי לא חפה מפרסומות. הייחוד של האפליקציה ביחס לאפליקציות אחרות בתחום, הוא מידע שניתן בזמן אמת בשורה המתעדכנת בין הכתבות השונות בעמוד.

התאמה למערכת: אייפון ואנדרואיד

עלות: חינם

בשורה התחתונה, אם אתם רגילים לשבת מול חמישה מסכים כדי לקבל את ההחלטה הפיננסית הבאה שלכם, האפליקציות לנייד יחליפו את כמות המידע אליו אתם נחשפים במקביל.

אך, עבור המשקיע הממוצע שמעוניין בנתונים בזמן אמת על ניירות הערך בתיק שלו, זיהוי מגמות עתידיות על בסיס חכמת ההמונים וקריאה של מידע עדכני על החברות השונות – כל אחת מהאפליקציות שציינו תיתן ערך מוסף.