אז חסכתם לדירה להשקעה - מה עכשיו? 7 החלטות שיש לקחת בחשבון

אז חסכתם לדירה להשקעה - מה עכשיו? 7 החלטות שיש לקחת בחשבון

עבור המשקיע הסולידי, שמעוניין לראות כיצד הכסף שלו צומח ללא סיכון, אין כיום חלופות לנדל"ן. תוכנית חיסכון בבנק? הריבית אפסית. שוקי המניות? הסיכון בשמיים. לכן, אין פלא שרבים כל כך טורחים וחוסכים בכדי לקנות דירה להשקעה. יש לכם סכום הזמין להשקעה? יש 7 החלטות שתצטרכו לקחת בחשבון כדי שההשקעה תהיה באמת נבונה:

להימנע מטעויות

טעות נפוצה של משקיעים חובבים הינה לבחון את הדירה שאותה הם רוצים לקנות מתוך נקודת מבט שגויה. חשוב לזכור- הדירה שאתם קונים לא מיועדת למגורים עבורכם. אתם לא חייבים להתאהב בדירה שאתם קונים ואפילו לא חייבים לאהוב את המיקום. חשוב שהנכס יהיה מתאים עבור אנשים שמחפשים דירה להשכרה, וזו נקודת מבט שונה.

בחרו על פי מיקום

החלטה קריטית עבור כל מי שמחפש נדל"ן להשקעה היא היכן להשקיע. יש כמה נקודות מבט שיכולות לעזור לכם בכך. למשל, אפשר להחליט שמחפשים מיקום שצפוי להיות "הדבר הבא"- מיקום כזה שצפוי להתפתח מאוד ובאופן משמעותי, יאפשר עליה בערך הנכס וכן מחיר רכישה נמוך יחסית. דרך נוספת לבחור את המיקום הנכון עבור נכס להשקעה היא לשים לב לנקודות מפתח חשובות בסמיכות. בתי ספר יהוו מוקד משיכה עבור זוגות צעירים עם ילדים. סמיכות לאוניברסיטה או למכללה תאפשר למצוא שוכרים מבין אוכלוסיית הסטודנטים. קרבה לצירי תנועה ראשיים, תיצור עניין בקרב יותר אנשים לעומת דירה המצויה באזור פחות נגיש.

בחרו על פי גודל

מהו הגודל של הדירה האידיאלית להשקעה? האם עדיפה דירה בת 4 חדרים? 5 חדרים? הגישה הנפוצה בקרב משקיעים מקצועיים היא להעדיף דירה קטנה יותר- 3 או 4 חדרים ולא יותר. הפער במחיר בין דירות קטנות לדירות גדולות עשוי להיות משמעותי. בנוסף, שוכרים מוכנים להתפשר יותר על גודל הדירה לעומת אנשים הרוכשים נכס לטובת המגורים של עצמם. יש לציין שאם מתכננים השכרה לשותפים (כגון סטודנטים) יש דווקא יתרון לדירה גדולה יחסית, בעלת יותר חדרים.

חדש או יד שניה?

החלטה חשובה שיש לתת עליה את הדעת היא האם להעדיף דירה מקבלן (חדשה) או דירה מיד שניה. יש דעות לכאן ולכאן, אך אנו סבורים שעדיף נכס מקבלן. נכס כזה קל הרבה יותר להשכיר, לא צפויות בעיות וטענות מצד השוכרים לגבי מצב הדירה (בעיות צנרת, תריסים שבורים, בלטות עקומות). לדירה חדשה יגיעו שוכרים איכותיים שישלמו בזמן. בנוסף עבור דירה חדשה ניתן לדרוש ולקבל שכירות גבוהה יותר.

האם להשקיע בתוספות

משקיעים שרוצים לרכוש נכס לצורך השכרתו עשויים לשאול את עצמם האם כדאי להשקיע בתוספות. בהנחה שרוכשים נכס חדש, אין כל טעם להשקיע בתוספות יקרות. יחד עם זאת, במידה ומדובר בנכס יוקרתי במיוחד ורוצים לגבות שכר דירה מעל ומעבר למקובל, ניתן להשקיע בתוספות שיצרו חזות יותר מרשימה ויאפשרו לגבות שכירות של נכס יוקרתי מאוד.

אפשרויות מימון להשלמה

גם אם אין לכם את מלוא המימון לצורך רכישת נכס להשכרה, אל חשש. ניתן בהחלט להיעזר במשכנתא, כאשר שכר הדירה יממן בקלות את ההוצאה ולעיתים גם תישאר הכנסה לשימוש שוטף. מכיוון שנכס מניב הוא השקעה לטווח ארוך, חשוב להסתכל על הדברים בפרספקטיבה הנכונה.

האם להיעזר בתיווך?

לסיום, השאלה – האם כדאי להיעזר במתווכים? כיום, בעידן האינטרנט, זה בהחלט לא נחוץ. קל מתמיד למצוא הצעות לנכסים טובים ומניבים. רוצים נכס איכותי להשקעה? השאירו את פרטיכם וקבלו הצעות מצוינות.