קונים דירה מקבלן? קבלו טיפים מהמומחים שלנו

קונים דירה מקבלן? קבלו טיפים מהמומחים שלנו

כולנו יודעים שההחלטה על קניית דירה היא מההחלטות המורכבות והחשובות ביותר שאנו עושים. אם כבר הגעתם למצב בו אתם יודעים שהנכם הולכים לקראת מהלך של רכישת דירה ובחרתם לרכוש דירה בפרויקט נדל"ני חדש- הכתבה הזו בשבילכם. כמובן שהטיפים שלנו רלוונטיים גם לזוגות צעירים הרוכשים את דירתם הראשונה וגם למשקיעי נדל"ן שמטרתם רכישת נכס להשקעה.

ריכזנו עבורכם מספר טיפים חשובים שיש לקחת בחשבון בעת קניית דירה חדשה מקבלן. כמובן שהטיפים שלנו רלוונטיים גם לזוגות צעירים הרוכשים את דירתם הראשונה וגם למשקיעי נדל"ן שמטרתם רכישת נכס להשקעה:

טיפ #1- מיקום, מיקום, מיקום

כל מומחה נדל"ן יאמר שעליכם לחשוב על שלושה פרמטרים חשובים: מיקום, מיקום ומיקום. למשל, אם אתם זוג צעיר, בדקו שפרויקט המגורים בו אתם מתעניינים נמצא בקרבת מוסדות חינוך ומרכזים קהילתיים. אם אתם משקיעי נדל"ן, בדקו שהמיקום אכן אטרקטיבי מבחינת קירבה למוקדי תחבורה, לימודים, בילויים או פיתוח עתידי (אשר יסייעו לכם להשכיר את הנכס במהרה). איך עושים זאת? ליאת, סוכנת נדל"ן ותיקה, ממליצה לפנות לעירייה ולבדוק את תוכנית בניין הערים בסביבת הפרויקט (תב"ע), אשר מפרטת את תוכנית המתאר של השטח והסביבה הקרובה אליו. כך גם תוכלו לבדוק שלא עתידים להיבנות מבנים תעשייתיים או כבישים מרעישים בקרבת הבניין. כמובן שכאשר החלטתם על מיקום, כדאי לבדוק הצעות מכל משרדי המכירות באזור, על מנת לבצע השוואה חכמה.

טיפ #2- אפשרויות תכנון פנים

בפרויקטים חדשים למגורים שקונים "על הנייר" יש יתרון משמעותי על פני דירה קיימת- לרוב ניתן לשנות את החלוקה הפנימית של הדירה לפי דרישתכם ולהכניס טאץ' אישי בעיצוב. במידה ואפשרויות תכנון הפנים מוגבלות, חשוב לוודא שתכנון הדירה נותן מענה על הצרכים שלכם וגם פה ניתן להשוות בין המפרטים השונים שמציעות החברות ולבחור את האופטימאלי עבורכם.

טיפ #3- מימון

מרבית האנשים צריכים להיעזר במשכנתא כדי לרכוש נכס. חשוב לדעת שישנם פרויקטים חדשים למגורים שמלווים ע"י בנקים למשכנתאות, מה שיכול להקל על התהליך ויש כאלו שלא. בכל הקשור למשכנתאות, הרי שרצוי ומומלץ להיעזר במומחים בתחום אשר יפרסו בפניכם את האופציות לפי יכולתכם הפיננסית ויתפרו את תוכנית ההחזרים הטובה ביותר עבורכם. כמו כן, חשוב להגדיר מסגרת תקציבית על מנת שלא תתפתו להצעות שידכם אינה משגת. המסגרת צריכה לקחת בחשבון את מחיר הדירה כולל המיסים וכן תוספת תקציבית עבור שדרוגים שאתם מעוניינים להכניס בתוכניות המקוריות של הדירה.

טיפ #4- בדיקת אמינות

בדיקת אמינות הקבלן וחברת הבנייה היא חיונית ויכולה למנוע מכם עוגמת נפש עתידית, הרי אף אחד לא רוצה להיות מאלו שמגיעים לחדשות כדוגמת נפגעי ענבל אור וחפציבה. תוכלו לבחור להיעזר בשירותיהם של עורכי דין המתמחים במקרקעין, אשר יודעים בדיוק לאילו סעיפים יש לשים לב בחוזה ועל מה להתעקש. ישנן גם בדיקות שניתן לבצע בקלות בעצמכם כמו בחינת פרוייקטי עבר של החברה, שיחה עם רוכשים נוספים, עמידה בלוחות זמנים וכו'. כמו כן, וודאו שאתם מקבלים ערבות מהקבלן לפי חוק המכר, ניתן למצוא מידע נרחב בקלות דרך האתר של משרד הבינוי והשיכון.

טיפ #5- היעזרו במומחים

אחרי הכל, הטיפ הכי חשוב הוא לא לעשות הכל לבד אלא לפנות למומחים. במקום לעשות דוקטורט באדריכלות ובכלכלה ולנווט בסבך הבירוקרטיה הישראלית, תנו לאנשים שאתם סומכים עליהם לעשות זאת בשבילכם. גם אם מדובר בהוספת סכום כסף, הרי שמדובר בתוספת זעומה לעומת סכום הרכישה וההשלכות שיכולות להיות להשקעה שנעשתה ללא מחשבה מספקת.