סקירת בתי דיור מוגן: והפעם – רשת "עד 120"

לאורך החיים ניצבות בפני האדם בחירות גורליות. מה ללמוד, למי להינשא, היכן להקים בית ולבסוף, גם היכן להזדקן. הקלישאה של זקנים שמאכילים יונים בגינה היא אכן כזו – קלישאה. כיוון שכיום, בני הגיל השלישי מחפשים איכות, רמת חיים גבוהה והעשרה אישית וחברתית. ואת כל אלו מצאנו ברשת הדיור המוגן אותה סקרנו בכתבה זו.
סקירת בתי דיור מוגן: והפעם – רשת "עד 120"

דיור מוגן, עד 120 – בית מלא בפעילויות

עד 120: דיור מוגן יוקרתי אך לא מנוכר

רשת הדיור המוגן "עד 120", מקבוצת הפניקס, פעילה מזה כשלושה עשורים. הרשת, המתמחה בדיור מוגן יוקרתי, מונה שלושה בתים: בתל אביב, בראשון לציון ובהוד השרון, ובקרוב יוקמו שני בתים נוספים – במודיעין ובקרית מוצקין. כל הבתים ממוקמים בלב הערים, במרכז העניינים.

כשנכנסים למתחם , קשה שלא לשים לב לתשומת הלב שהוקדשה לכל פרט, בין אם זה בלובי המפואר והרחב, בדלפק הקבלה המאויש מסביב לשעון או בחצר מסביב. נגישות המבנה, קבלת הפנים הלבבית מאנשי הצוות וחדרי הפעילויות מעידים על היחס כלפי הדיירים וגם על אופי הדיירים שבוחרים לחיות כאן.

מוטו החברה הוא "עולם מלא בתוכן" וזה אכן מתבטא במגוון הפעילויות העומדות לרשות הדיירים. החל בחוגים, סדנאות, הרצאות, מופעים, קונצרטים, הצגות וסרטים וכלה בתערוכות אמנות של הדיירים עצמם.

מקום סיעודי ורפואי: כשהנפש צעירה והגוף, קצת פחות

בכל אחד מבתי הרשת יש מרכז רפואי הפועל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

מרכזי הבריאות זמינים לכל הדיירים וכוללים:

 • מרפאת עצמאיים             
 • מכון פיזיותרפיה    
 • מחלקה סיעודית
 • מרכז החלמה

בכל המרכזים הרפואיים פועל צוות מקצועי רב־תחומי מיומן ומנוסה בטיפול בבני הגיל השלישי. מעטפת שירותי הבריאות המקיפה מספקת מעקב רפואי אישי שוטף, ביצוע בדיקות תקופתיות מקיפות, הערכות תפקוד, קביעת תורים לרופאים מומחים, התאמת תרופות, הזמנתן מקופות החולים וחלוקתן ועוד.

ישנה גם מחלקה סיעודית לטובת הדיירים, הפועלת ברישיון ובפיקוח משרד הבריאות. המחלקה הזו מאפשרת לדיירים, במצב סיעודי זמני או קבוע, להמשיך להתגורר בבית אותו הם מכירים ואוהבים. בנוסף, הוקמה מחלקה ייחודית לדיירים הנזקקים לטיפול החלמתי.

  [txtRefId_i][/txtRefId_i]

  לתיאום פגישת ייעוץ

  check מאשר קבלת ניוזלטר ו/או פרסומים במגוון תחומים בהתאם לתקנון

  האוכלוסייה המרכיבה את דיירי הבית

  כשמסתובבים בבית עצום הממדים ברמת החייל ומקשיבים לרחשים, אפשר להבין מי האוכלוסייה המרכיבה את הדיירים. שיחות ערות על פוליטיקה, לצד שיחות רכות יותר על אמנות ותרבות מתערבבות בשיח מנומס בחלקו ובחלקו ערני וקולח, אך תמיד מכבד.

  הדיירים, שגילם נמנה החל מגיל 75 והלאה, היוו פעם את אבן היסוד של מדינתנו. הם דור המייסדים, דור המקימים, אנשי עסקים ורוח, אנשים חדים ומבריקים שגילם לא ניכר, אלא בחוכמת החיים שצברו עם השנים. לכולם סיבות יחסית זהות להחלטה להגיע הנה.

  חלקם רצו להפיג את הבדידות ולנהל חיים עשירים יותר. חלקם לא רצו להוות נטל על הילדים ולכן החליטו להעתיק את חייהם למקום שיאפשר להם טיפול צמוד, מבלי לוותר על אורח חיים עצמאי. חלקם רצו להיות קרובים לילדים ולנכדים, קרובים לצירי תחבורה ראשיים ולאזורי תעשייה ומסחר, לשם הנוחות. אבל הבחירה ברשת עד 120 כמקום להעתיק אליו את חייהם היא בעיקר בחירה של "מגיע לי". רובם עבדו מאד קשה בחייהם ועכשיו זה השלב שבו הם מרשים לעצמם להישען אחורה ולהתפנק.

  ואם אתם מתלבטים, פשוט גשו לפגישת ייעוץ, שאלו את כל העולה על רוחכם וטיילו באזור, בחנו אותו ואפילו תראיינו דיירים קיימים. את ההחלטה הזו אתם צריכים לקבל כשכל המידע בידיכם.

   [txtRefId_i][/txtRefId_i]

   לתיאום פגישת ייעוץ

   check מאשר קבלת ניוזלטר ו/או פרסומים במגוון תחומים בהתאם לתקנון