אקזיט מרכישת קרקע – אפיק ההשקעה הזול, המשתלם והקל ביותר בשוק

ב-20 השנה הקרובות צפויה ישראל להפשיר לא פחות מ-85 אלף דונם של קרקעות חקלאיות לטובת בנייה למגורים. המשמעות: מי שירכוש היום במחיר מציאה שטח חקלאי יוכל לממש בעתיד רווחים של מאות אחוזים. בחברת נחלה, המתמחה באיתור ושיווק קרקעות להשבחה, מספקים מדריך מלא למשקיע הסבלני
אקזיט מרכישת קרקע – אפיק ההשקעה הזול, המשתלם והקל ביותר בשוק

אלפי ישראלים בעלי חזון עסקי מפותח החליטו לעלות על הגל ולרכוש במחיר סולידי יחסית קרקע חקלאית למטרות השקעה. זאת, מתוך הבנה שעם מעט סבלנות הנכס יוכל להניב רווחים עתידיים בתשואה שלא יוכלו לקבל בשום מקום אחר.

לא פחות מ-3,500 עסקאות של רכישת קרקע חקלאית נרשמו בישראל בשנת 2016 וכמו שזה נראה, הדבר היחיד שיעצור את המגמה הזו הוא כשמלאי הקרקעות המוגבל יאזול והמחירים האטרקטיביים שקורצים למשקיעים, ילכו ויאמירו. מומחי הנדל"ן ממליצים – שווה להכות בברזל כל עוד הוא חם.    

להיכנס רגע לפני שהמחיר עולה

מי שמחפש נדל"ן מניב עם תשואה מיידית יעדיף להשקיע בדירה בנויה או בתוכנית בנייה על הנייר. אבל אם יש לכם אפשרות לממש הכנסה פנויה ואין לכם בעיה של אורך נשימה – בעבור עלות של רכב משפחתי תוכלו להבטיח את עתיד הילדים שלכם.

ריבוי שטחים החקלאיים המיועדים להפשרה הוביל לכך שמשקיעים רבים פונים לאפיק השקעה שיקצר את זמן ההמתנה, והוא רכישת שטחים שכאלה שתהליכי התכנון שלהם כבר החלו. חשוב לדעת שהליך כזה דורש השקעה ראשונית גבוהה יותר משמעותית וחותך את שורת הרווח. מי שלא מתפתה לעסקה כזו של הפשרת קרקע חקלאית ובוחר להשקיע בדבר האמיתי, יזכה לגזור קופון הגדול במאות אחוזים.

מסקנה? אם אתם לחוצים בזמן או בכסף, כנראה שהכתבה הזו לא באמת בשבילכם. מצד שני, אם יש לכם אפשרות להשקיע כיום לטובת תנובה עתידית משמעותית, כדאי לכם מאוד להמשיך ולקרוא.

אז איפה כדאי להשקיע? 

כיצד נדע היכן תופשר הקרקע הבאה? אמנם לא מדובר במדע מדויק אך נראה שההיסטוריה של השנים האחרונות מאפשרת לנו לנסח מספר כללי אצבע שמלמדים היכן כן כדאי להשקיע:

 1. בנייה בשולי הערים: בדרך כלל תינתן עדיפות להפשרה של קרקע חקלאית המצויה בסמיכות לאזור שכבר מאוכלס, וההסבר כלכלי: ההשקעה בתשתיות תהיה פחותה.
 2. אזורים בתנופת פיתוח – הביקוש הקיים יוביל לדרישה מוגברת לבנייה עתידית.
 3. אזורים חקלאיים המצויים בסמיכות לצירי תנועה מרכזיים ובעיקר לנתיב של רכבת ישראל – בארץ מתחילים להפנים שבניית עוד ועוד כבישים לטובת ישובים מנותקים לא באמת תסייע לפתור את העומס התחבורתי.
 4. התרחקו מירושלים וגוש דן, שם היצע הקרקעות המחכות לגאולה נמוך יחסית.

בהקשר זה, נראה כי אזור בנימינה הוא דוגמא מושלמת לשטח שרק מצפה להשקעה.

מדובר  ביישוב אשר מצליח לשמור על אופי כפרי וזאת לצד פיתוח של אזורי מסחר ובילוי. היישוב המתחדש נהנה מאוכלוסייה צעירה, מערכת חינוך לתפארת (כ-83% זכאות לבגרות), מעמד סוציו-אקונומי גבוה (אשכול 8 מתוך 10 בדירוג הלמ"ס) ומקרבה לרכבת. לא פלא שכעת מדברים על המשך בנייה באזור ותרים אחר קרקעות שישמשו את אלפי התושבים החדשים שעוד יבואו.

  [txtRefId_i][/txtRefId_i]

  לקבלת מידע נוסף על רכישת קרקע להשקעה בבינימינה

  checkמאשר קבלת ניוזלטר ו/או פרסומים במגוון תחומים בהתאם לתקנון

  מישהו מטפל בך

  אם אתם שוקלים ללכת על מהלך של השקעה בקרקע חקלאית להשבחה, קחו בחשבון שמדובר בעסק תובעני. ההשקעה הכלכלית כאן אמנם לא גבוהה יחסית אבל התהליך דורש לא מעט התעסקות.

  כאב ראש בירוקרטי? תתפלאו, זה לא חייב להיות ככה. בשוק קיימים מומחים שעיסוקם הוא התמודדות עם הסוגייה הנדל"נית הזו, כאלו שיכולים לסייע לכם לאתר קרקע רלוונטית ובהמשך – ללוות אתכם בכל התהליך עד לשלב התשואה.

  בחברת נחלה, המתמחה באיתור ובשיווק קרקעות חקלאיות להשקעה, לקחו את העניין הזה עד הסוף. החברה מספקת ליווי צמוד של אנשי מקצוע מובילים: אנשי נדל"ן, אנשי פיננסים וכמובן – ליווי צמוד לכל אורך הדרך של משרד עורכי דין בכיר. חברת נחלה תספק אפשרות מימון של עד 100% מהסכום להשקעה, כשהסכום שתשקיעו יוחזק בחשבון נאמנות עד שהעסקה תושלם. ומתי הליווי הצמוד הזה יסתיים? לא לפני תום הליך הרישום בטאבו, שמבטיח שהקרקע תהיה רשומה על שמכם. עכשיו נותר רק לחכות להפשרת השטח ולצחוק כל הדרך אל הבנק.

  נשמע כמו הכיוון שלכם בחיים? תמורת 109,000 שקל בלבד תוכלו גם אתם להיות הבעלים של 250 מ"ר באזור בנימינה. השאירו פרטים ותנו למקצוענים של חברת נחלה לסדר לכם את העתיד.

   [txtRefId_i][/txtRefId_i]

   לקבלת מידע נוסף על רכישת קרקע להשקעה בבינימינה :

   check מאשר קבלת ניוזלטר ו/או פרסומים במגוון תחומים בהתאם לתקנון