שכונת הבילויים בר"ג מסתמנת כשכונה המובילה למשפחות צעירות

נכון ל-2019, רמת גן ממוצבת כעיר הטובה ביותר למגורים במרכז, ובפרט שכונה אחת מאוד מיוחדת.
שכונת הבילויים בר"ג מסתמנת כשכונה המובילה למשפחות צעירות

זוכרים שלפני שני עשורים, משפחות צעירות ברחו מהערים לטובת בית צמוד קרקע וגינה במושבים הפסטורליים? אז לאחרונה אנחנו דווקא רואים הגירה הפוכה לכיוון ערי המרכז. הסיבה לכך נעוצה בעיקר בפקקי התנועה הבלתי נסבלים, שמהווים הרעה משמעותית באיכות החיים.

רמת גן היא אחת מהיעדים החמים למשפחות הצעירות הללו כיוון שיש בה תנאים אידיאליים לקיום חיי משפחה: דיור במחיר סביר, תחושה חמימה של קהילה, פעילויות לילדים במרחק הליכה, קרבה למקומות תעסוקה  ולכן ניתן לייתר את השימוש בשני כלי רכב.

נוטשים את הפקקים ועוברים לערים הגדולות

בכתבה שפורסמה בכלכליסט בדצמבר 2018 נחשף, כי משפחות רבות נוטשות את האזורים הכפריים (דוגמת קדימה-צורן ומכבים-רעות) ואת הפריפריה לטובת ערי המרכז בגלל העומס בכבישים.. "עברנו לדירה, אין לנו בית צמוד קרקע, אבל אנחנו מרגישים שיש לנו איכות חיים" מספרת בכתבה מ', שעזבה את היישוב צורן. "כשאתה גר בצורן אתה חושב שאיכות החיים זה בית פרטי ופסטורלי, אבל עם כל מה שקורה עם הפקקים, לנו היה הכי חשוב להרוויח את אבא כמה שיותר זמן בבית".

שכונת הבילויים מציעה פתרון נוח לסוגיה הזו. בקרבת השכונה נמצאים צירי תנועה מרכזיים למכוניות פרטיות, תחבורה ציבורית מקשרת את השכונה עם אזורי התעסוקה והמסחר כמו מרכז תל אביב, רמת החייל או הבורסה, שביל אופניים מקשר את  קרית אונו, רמת גן, גבעתיים ותל אביב ומובן תוואי הקו הסגול של הרכבת הקלה שיעבור בסמוך לשכונה.

פתרונות התחבורה הללו מאפשרים לכל בית אב להחזיק כלי רכב אחד בלבד ולעבור לשימוש בתחבורה ציבורית או לרכיבה על קורקינט או אופניים. תחשבו על זה, פחות פקקים, פחות זיהום אוויר ושיפור של איכות החיים.

בחינת הנתונים השונים המאפיינים שכונות בערי הארץ יכולה לשפוך אור על ייחודיות שכונת הבילויים:

 • אוכלוסייה איכותית: המדד החברתי כלכלי בקרב תושבי שכונת הבילויים עומד על 7 מ-10. מדובר בשקלול לפי הרכב דמוגרפי, רמת השכלה וחינוך ורמת חיים בקרב תושבי השכונה.
 • מענה לכולם: מוסדות החינוך בשכונה (גנים ובתי ספר) מספקים רמות חינוך מהגבוהות בעיר.
 • ריאה ירוקה: בשכונה ומסביבה ממוקמות מספר גינות ציבוריות ובמרחק הליכה קצר אפשר להגיע לפארק הלאומי ולספארי רמת גן. השילוב המושלם לחיים בריאים המשלבים ספורט והנאה.

  [txtRefId_i][/txtRefId_i]

  לקבלת מידע נוסף על פרויקט הבילויים ברמת גן, השאירו פרטים

  checkמאשר קבלת ניוזלטר ו/או פרסומים במגוון תחומים בהתאם לתקנון

  חוזרים לשכונות של פעם

  אם בעבר, לא משנה היכן התגוררנו, הרגשנו בנוח לדפוק בדלתו של השכן ולשבת לקפה או לבקש כוס סוכר, היום הקהילתיות היא  דיגיטלית.

  בשכונת הבילויים לעומת זאת, עדיין אפשר לחוש את הניחוח המיוחד הזה, של קהילתיות ואכפתיות מהזולת. התחושה הזו מתבטאת במפגשים של אימהות שנמצאות בחופשת לידה, בסיוע לאזרחים מבוגרים יותר, באחדות בין חילונים לדתיים-לאומיים ובפעילות ענפה של המרכז הקהילתי בשכונה, שמספק מקום מפגש לכל התושבים, בכל גיל.

  פרויקט הדיור המסקרן בשכונת הבילויים

  אחד מהפרויקטים המסקרנים ביותר כיום בר"ג נמצא אף הוא בשכונת הבילויים – קרן בבילויים, פרויקט תמ"א 38/2 של חברת קרן נדל"ן היציבה והוותיקה. בפרויקט שני מבני מגורים ברחוב הבילויים 10 והבילויים 12. בבניינים החדישים מוצעות דירות בסטנדרט בנייה גבוה, בנות 4-6 חדרים והחל מ- 2.45 מיליון ש"ח. לכולן 3 כיווני אוויר (לדירות ה-6 חדרים 4 כיווני אוויר), מרפסת שמש וחנייה תת קרקעית (ללא מתקנים מכניים). כמו בבנייני בוטיק אחרים, גם כאן הוקצו מרחבים למועדון דיירים, חדר עגלות ואופניים ולובי מפואר. 

  הנוף הנשקף ממרפסות הבניינים ירוק במיוחד, כיוון ששכונת הבילויים ידועה בגינותיה הרבות. גן אהרונסון, גן הבילויים ורצועת הירק של אלוף שדה הם רק המסגרת לשכונה ומתווספים ליופי של הפארק הלאומי וספארי ר"ג, שמצויים מרחק הליכה של רגעים ספורים מהשכונה.

  קרן נדל"ן, יזמית הפרויקט הינה גם קבלן הבנייה, מה שהופך את חווית הרכישה לאטרקטיבית מאוד, אין ניגודים בין יזם הפרויקט לקבלן הבונה, לרוכשים מובטח ליווי בנקאי מלא על ידי בנק פועלים, בנייה איכותית וכמובן אחריות ובדק הניתנות על ידי היזם והקבלן כאחד.

  מבטיח את הדיור למשפחה בדורות הבאים

  לא רק המשפחות הצעירות מחפשות מקום להשתקע בו. יותר ויותר הורים של המשפחות האלו, משמע, סבים וסבתות, מתחילים בחיפוש דירה מתאימה להבטחת עתיד ילדיהם ונכדיהם.

  "חיפשתי מקום שיהיה קרוב לבתי ספר ולגנים לשני נכדיי וגיליתי שבתי הספר הטובים ביותר נמצאים בשכונת הבילויים", מספר לנו שמעון מאזור השרון, שממש לאחרונה רכש לבנו דירה בשכונת הבילויים. "אני אוהב שהם לידי אבל הם לא נהנים מהילדים בכלל בגלל הפקקים".

  לאחר סקר שוק קצר, מספר שמעון, הוא הגיע לפרויקטים של התחדשות עירונית ומצא שכונה שמתאימה לאופי בנו ומשפחתו. "גם המחיר שפוי וגם השכונה מקסימה. באנו לסיבוב וגילינו שכולם מכירים אחד את השני ויש פה הכל מהכל. אני מאד שמח על ההחלטה".

   [txtRefId_i][/txtRefId_i]

   לקבלת מידע נוסף על פרויקט הבילויים ברמת גן – השכונה שכולם פוזלים אליה, השאירו פרטים

   check מאשר קבלת ניוזלטר ו/או פרסומים במגוון תחומים בהתאם לתקנון