5 סיבות שישכנעו אתכם לקנות דירה בירושלים

בתקופה בה הבורסה נמצאת בצניחה חדה, הנדל"ן בארץ חוזר להיות האפשרות האטרקטיבית להשקעה. אבל איפה?
5 סיבות שישכנעו אתכם לקנות דירה בירושלים

נראה שתל אביב הגיעה לשיא מבחינת מחירי הנדל"ן, ערי הפריפריה עדיין לא מושכות מספיק דיירים פוטנציאליים וברקע מסתמנת האפשרות המיוחדת של השקעה בעיר הבירה. לירושלים יש נופך מיוחד של קדושה, אתרים ארכיאולוגיים מרתקים כמו עיר דוד ומערות הכותל, המושכות אליהן מאות אלפי מבקרים בשנה, כנסת ישראל ועשרות אלפי סטודנטים שעושים את דרכם לעיר. ויש עוד. הנה רק חמש סיבות (מתוך הרבה יותר) שישכנעו אתכם לקנות את הדירה הבאה בירושלים.

1. הילדים עזבו את הקן? אפשר לצמצם מעט את שטח הדירה

חלק מרוכשי הדירות החדשות בירושלים מחפשים דיור איכותי יותר כשכמות חדרי השינה שהם צריכים מצטמצמת לטובת מתחם אקסקלוסיבי, מכון כושר וקהילה מגובשת בגילאים שלהם.  הילדים מתחילים לעזוב את הקן ובגילאי 50-60 כבר אין צורך בהכרח בארבעה או חמישה חדרי שינה. דירות מפנקות בנות שלושה חדרים מספיקות בהחלט.

אם אתם נמנים על הקבוצה הזו, כדאי לשקול גם את מתחמי היוקרה בעיר הבירה. נרחיב על כך בהמשך.

2. בורחים מהקור למזג האוויר הנפלא בארץ

אם גם אתם נמנים על הישראלים המתגוררים בארצות קרות ובאים מדי פעם לחופשה מרעננת בארץ, תגלו שאין דבר נפלא יותר מלשהות בדירה שלכם חודש חודשיים. במיוחד בחודשי החורף הקרים, בין חנוכה לחג המולד ועד לפסח, אז אפשר לברוח מהשלג המקפיא המדינות הקרות ולנפוש בבית הירושלמי שלכם.

גם אם אתם מגיעים לחופשה קצרצרה, תגלו שמשתלם הרבה יותר להשקיע בנכס שממשיך לעלות בשוויו ומעניק לכם את הגמישות הרבה בחופשה ישראלית.

3. עוברים למתחמי היוקרה החדשים בעיר

לצד מבני האבן הקסומים המחופים באבן הירושלמית המסותתת, נבנים בירושלים מספר פרויקטים שמותאמים למי שרוצה קצת יותר. אחד מהם הוא "מגדלי ציון", שנבנה בשכונת ארנונה היוקרתית. יש הקוראים לה "הסינדרלה של ירושלים".

שני מגדלים המתנשאים לגובה של שני תריסר קומות עומדים לשנות את הדרך בה תקומו בבוקר. כיוון אחד מעניק תצפית מרהיבה ממעוף הציפור על העיר העתיקה, כשמעברו השני של הבניין ממתין מדבר יהודה על נופיו המקסימים. הדירות במגדלים מאובזרות בסטנדרט גבוה, וממוקמות מעל לובי מפואר, חדר כושר ועמדת קבלה לאורחים.

במתחם ניתן למצוא דירות שלושה, ארבעה וחמישה חדרים לצד דירות גג ודירות גן מפנקות. כל הטוב הזה הוא פרי ידה של חברה קבלנית ותיקה בירושלים, חברת "אחים חסיד", שמבני היוקרה המרהיבים שבנתה מעטרים כל פינה בירושלים מזה ארבעה עשורים.

4. פרויקט עיר אקדמיה בעיר

הרשות לפיתוח ירושלים, עיריית ירושלים, ממשלת ישראל ומכון ירושלים לחקר ישראל עשו יד אחת למען הסטודנטים הלומדים בעיר ואפשרו ללומדים באוניברסיטה העברית ובמכללות השונות להשתתף בשיעורים במוסדות השונים בעיר ללא תשלום.

לדוגמה, תלמידי האוניברסיטה העברית יכולים להשתתף בקורסים בבצלאל, בבית הספר למוזיקה, בבית הספר לקולנוע או בבית הספר בתאטרון מבלי לשלם אגורה. הפרויקט מעניק לעיר יתרון משמעותי עבור משפחות שעוברות לירושלים עם ילדים שלומדים במוסדות להשכלה גבוהה למספר שנים ומגבירים את הביקוש להשכרת נכסים מניבים.

פרויקט נוסף שמאפשר לסטודנטים עצמם לשכור דירות בעיר, משתף את עמותת "רוח חדשה". הפרויקט, שנקרא עיר אקדמיה, מאפשר לסטודנטים המשתלבים בתוכניות התנדבות שנתיות לקבל מלגה בסך 26,000 ולפנות תקציב לשכר הדירה למגורים בעיר.

5. עיר מבוקשת להשכרה ב-AIRBNB

ירושלים היא אחת מהערים המתוירות בישראל והדירות בה מבוקשות מאד על ידי שוכרים פוטנציאליים במסגרת אתרים כמו Airbnb. על פי אתר AirDNA, קיים ביקוש גבוה לדירות שלמות ומתוך 2,910 דירות המושכרות באתר בירושלים נכון לסוף 2018, 79% מהדירות מושכרות כ"דירה שלמה" ולא חדרים בודדים.

העלייה העצומה בביקוש לדירות ממשיכה וגוברת בשיעור העומד על כ-20% מדי שנה. לכן, דמיינו איזה פוטנציאל גבוה יש לעליית מחירי הדירות החדשות באזור למשקיעי נדל"ן הבוחרים גם בהשכרה לטווח קצר.

בתחום השכרת הדירות בולטות במיוחד דירות הנופש המזכירות בית מלון ומעניקות למשפחות המבקרות בהן את הפרטיות הרצויה. חלק מהמשפחות רוכשות את הדירה לעצמן ובחודשים בהם מבלים בחו"ל ניתן להרוויח את עלות הטיול באמצעות השכרה יומית או שבועית של הנכס.

עיר הקודש פותחת בפנינו שלל אפשרויות השקעה שמותאמות לכל כיס, החל מדירות יד שנייה ועד לדירות היוקרה המפנקות במגדלים החדשים בארנונה. העיר מתאימה לכל גיל ולמשקיעים מקומיים כמו גם יהודים מכל קצוות תבל.

כפי שנאמר – לשנה הבאה בירושלים הבנויה!

    [txtRefId_i][/txtRefId_i]

    לקבלת מידע נוסף על רכישת דירה במתחמי "מגדלי ציון":

    check מאשר קבלת ניוזלטר ו/או פרסומים במגוון תחומים בהתאם לתקנון