הלוואות - מפסיקים לפחד! אז למה כדאי לכם לקחת הלוואה?

הלוואות - מפסיקים לפחד! אז למה כדאי לכם לקחת הלוואה?

כולנו מתמודדים מעת לעת עם דרכי חשיבה מקובעות, אשר מונעות מאתנו לבצע צעדים חיוביים ולהצליח יותר בתחומים שונים בחיים. גם בתחום הפיננסי ובפרט בקשר להלוואות, ניתן למצוא מחשבות מקבעות ושגויות. בכתבה זו נסביר מדוע כדאי לכם לקחת הלוואה ומדוע כדאי להפסיק לפחד מפני צעד מסוג זה.

לנטרל את החשש

לפני שנראה מהם היתרונות שניתן למצוא בהלוואות השונות, עם דגש על הלוואה לטווח קצר או לטווח בינוני, כדאי לשים את האצבע על אותו אופן חשיבה שאולי יהיה לכם מוכר. "לקחת כסף מהבנק או מחברת מימון כזאת או אחרת? אבל אני לא אוהב להיות חייב לאף אחד. לא אוכל להחזיר את מה שקיבלתי. ההחזר החודשי יכביד." למעשה החיים מוכיחים אחרת, והאמונות השגויות הללו כלל אינן נכונות כאשר עושים את הצעד הזה בתבונה ובאופן הנכון.

התחייבות לזמן קצר

במידה ואף פעם לא לקחתם הלוואה, אם מעולם לא הצלחתם להתגבר על הפחד, יהיה זה צעד חכם להבין תחילה את היתרונות של הלוואה על סכומים לא גדולים. זכרו- הלוואה בימינו היא מוצר פיננסי מקובל וגמיש. לא חייבים ללוות סכומים של מאות אלפי שקלים. כיום, ניתן ללוות גם סכומים כגון 30,000 ₪. ההתחייבות הזו איננה נמשכת ליותר מדי זמן ואפשר לפרוס הלוואה לתשלומים נוחים, לתקופה של שנה, שנתיים, ארבע שנים או יותר. זה נתון במידה רבה להחלטתו של הלווה, בתיאום עם הגוף הפיננסי ובהתאם לכושר ההחזר.

מגשימים חלומות

מדוע הלוואה יכולה להיות צעד פיננסי טוב ומועיל? על פי הכלכלנים, הלוואה איננה התחייבות או נטל. הלוואה היא הדרך שלנו לממן היום דברים הנחוצים או חשובים לנו בהסתמך על הכנסה עתידית. עבור אדם אחד ההלוואה תוכל לממן חופשה מפנקת, הנחוצה כמו אוויר לנשימה כדי להשתחרר מלחצי היום יום. עבור אדם אחר, ההלוואה תשמש כדי לממן לימודים בקורס מרתק, הכשרה מקצועית או לימודים אקדמיים. עבור אדם שלישי, ההלוואה תוכל לשמש כדי להחליף את האוטו המתיישן (שכבר איננו בטיחותי) או כדי לממן סלון חדש, מחשב לילד, שיפוץ של המטבח, אירוע משפחתי (כגון בר מצווה) וכן הלאה.

במילים אחרות – מטרתה של ההלוואה היא להגשים מטרות שונות, חלומות ושאיפות במקום לדחות ולדחות. יש לכם חלום או מטרה שאתם כל הזמן דוחים? רוצים להתחדש, להתפנק, לצ'פר את הילדים? זה פשוט – מפסיקים לפחד מהלוואות ורואים את החלומות מתגשמים.

כללים להלוואה חכמה

כדי שבאמת תוכלו להפסיק לפחד ותוכלו להגשים את החלומות שלכם, תוכלו להיעזר בכמה כללים להלוואה חכמה:

  1. שמים לב למסלול- מסלולי הלוואות יכולים להיות מגוונים. הציעו לכם הלוואה? בררו אילו מסלולים מציעים ומהי המשמעות ותהיו רגועים.
  2. שמים לב לריבית- כדאי לדעת שהריביות של ההלוואות בימינו נמצאות ברמה מאוד נמוכה. זוהי תוצאה של הריביות הנמוכות בכל העולם ובפרט ריבית בנק ישראל.
  3. שמים לב לכושר ההחזר- את ההחזר החודשי מתאימים לגובה ההכנסה החודשית. צעד זה הופך את קבלת ההלוואה לצעד שקול ומחושב שאף פעם לא יכביד לכם על הכיס או על חשבון הבנק.
  4. פריסת הלוואה שמתאימה לכם- לכל אדם יכולת החזר שונה ולכל אחד יתאים סכום שונה של הלוואה. כאשר מתייחסים לסכום הדרוש לכם וגם פורסים אותו לתקופה זמן אידיאלית, החזר ההלוואה נעשה ללא קושי, ובלי שצריך לוותר על המטרות החשובות שלכם.